نهادهای فرهنگی مظلوم هستند

خبرگزاری ایسنا

حجت‌الاسلام‌ محمدتقی کرامتی، امروز(سه‌شنبه، ۲۷ اردیبهشت) در آیین تودیع و معارفه رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان گلپایگان، اظهار کرد: در همان اوایل انقلاب برخی از نهادها همچون سپاه پاسداران،  کمیته انقلاب اسلامی، کمیته امداد و سازمان تبلیغات اسلامی متناسب با ساختار نظام اسلامی تأسیس شدند. فرهنگ در جامعه ما مظلوم است، اهمیت و جایگاه آن درک نشده است و طبیعتاً آثار منفی خود را به جا می‌گذرد، اهمیت و اصالت فرهنگ در بین مسئولان و تصمیم گیران هم مورد توجه قرار نگرفته است و شاهدیم که بخش‌های فرهنگی ما ضعیف‌ترین کارکرد را در طی ۴۰ سال گذشته تاکنون داشته‌اند.

وی با بیان اینکه فعالیت در سازمان‌های فرهنگی مقدس است، ادامه داد: آیا به نهادهای فرهنگی که شکل گرفتند توجه شده است؟ نهادهای فرهنگی که فرهنگ دینی را ترویج می‌کنند بسیار مظلوم هستند و مجموعه‌ای مانند سازمان تبلیغات اسلامی که ماهیت فرهنگی دارد تناسبی بین اعتبارات فرهنگی و سخت‌افزاری آن وجود ندارد. اهداف شکل‌گیری سازمان تبلیغات اسلامی به طور ویژه در اساسنامه ذکر شده است.

امام‌جمعه گلپایگان گفت: سازمان تبلیغات اسلامی  اگر متوجه شد مجموعه‌ای به خطا می‌رود و کار اشتباهی انجام می‌دهد پیگیری کند. همچنین با تعاملات دستگاه‌های فرهنگی این سازمان می‌تواند کارهای بزرگی انجام دهد.

فرهنگ دینی در غربت و مظلومیت به سر می‌برد

همچنین حجت الاسلام والمسلمین حسن بت شکن، امام جمعه گلپایگان، این شهر را دارای قدمت طولانی  و در زمینه‌های مختلف جایگاه ویژه‌ای در کشور دارد و دارای سه حوزه علمیه  فعال است. مبلغان توانایی در شهرستان وجود دارد و در همین راستا حدود ۱۰۰ روحانی در شهرستان فعال هستند.

وی با بیان اینکه بخش فرهنگ مخصوصاً فرهنگ دینی در غربت و مظلومیت به سر می‌برد، ادامه داد: زمانی که می‌خواهند از مردم پول بگیرند ائمه جمعه و روحانیت را پیشرو قرار می‌دهند، اما موقع هزینه کرد ائمه جمعه بی‌خبر هستند. در جنگ نظامی موضع دشمن را تشخیص می‌دادیم، اما در تهاجم فرهنگی این شرایط وجود ندارد چراکه تهاجم فرهنگی همچون یک شبیخون است.

به گزارش ایسنا؛ رئیس سابق تبلیغات اسلامی شهرستان گلپایگان، گفت: بهترین امکانات برای خط مقدم جبهه بود، اما اکنون نه تنها در سازمان تبلیغات اسلامی بلکه در تمام نهادهای فرهنگی مخصوصاً در استان اصفهان تمرکزگرایی شدید وجود دارد و سبب می‌شود خط مقدم جبهه فرهنگی امکانات کافی را نداشته باشد. البته بالادستی‌ها قطعاً یکسری محدودیت‌ها دارند و مشکلی سراسری است، امیدواریم در دولت جدید شرایط بهبود یابد.

بت‌شکن افزود: شهرستان خوانسار یک شیر بدون یال است، اداره سازمان تبلیغات اسلامی در خوانسار نه رئیس دارد و نه کارمند، حتی ساختمان هم ندارد و فقط یک عنوانی به نام تبلیغات اسلامی در خوانسار وجود دارد در صورتی که خوانسار هم شهر عالمان است. در جلسات انتظاری که از جهاد کشاورزی با آن همه امکانات دارند از تبلیغات اسلامی هم دارند. اکنون اگر کسی به این اداره مراجعه کند تعطیل است چراکه دو نیرو دارد که هر دو اکنون در این جلسه هستند.

وی با بیان اینکه گلپایگان مردم بسیار خوب و مهربانی دارد، خاطرنشان کرد: مجتمع فرهنگی از طرف سازمان تبلیغات اسلامی در حال ساخت است که از سال ۱۳۸۰ استارت آن زده شد، اما با وجود تغییر چند مدیر مختلف پیشرفت فیزیکی این مجموعه تنها ۴۰ درصد بوده که با تزریق قطره چکانی اعتبار، این ساختمان به سرانجام نخواهد رسید و در اثر برف و باران و تابش آفتاب تخریب خواهد شد.

رئیس سابق تبلیغات اسلامی شهرستان گلپایگان گفت: شهرستان خوانسار یک شیر بدون یال است، اداره سازمان تبلیغات اسلامی در خوانسار نه رئیس دارد و نه کارمند، حتی ساختمان هم ندارد و فقط یک عنوانی به نام تبلیغات اسلامی در خوانسار وجود دارد.

نهادهای فرهنگی مظلوم هستند