از شما مردم به خاطر بصیرتی که در جریان اجرای طرح تحول دولت داشتید، تشکر می‌کنم

خبرگزاری ایسنا

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی-سیاسی نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی(ع) با اشاره به اجرای سرود “سلام فرمانده” توسط دانش‌آموزان در عرصه میدان شهدا، اظهار کرد: تصویری را به من نشان دادند که بچه هشت ساله همین طور که دستش را بالا گرفته بود و می‌گفت سلام فرمانده، اشک می‌ریخت. این حرکتی که به طور خودجوش در شهرهای مختلف کشور در حال انجام است، نشان‌دهنده این واقعیت است که سپاه بقیه‌الله از همین نسل تشکیل می‌شود و همین‌ها سربازان آینده هستند. این برنامه‌های فوق‌العاده، نظر خاص بقیه‌الله و اهل بیت(ع) را به ما جلب می‌کند و توجه آنان به ما، موجب سعادت و خوشبختی فردی و اجتماعی ما است.

وی با اشاره به اجرای طرح اصلاح نظام یارانه‌ها، عنوان کرد: من وظیفه دارم امروز از عموم ملت، مخصوصأ شما مردم غیور سرزمین خراسان، به دلیل بصیرت و مقاومتی که در جریان تحول اقتصادی دولت و هدفمندی یارانه ها از خودتان نشان دادید، تشکر کنم. شما واقعا بصیرت را کامل کردید و مقاومت را نشان دادید. این جریان تحول اقتصادی و هدفمند کردن یارانه ها، جریان ساده‌ای نبود.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: برای چنین روزی، دو گروه خودشان را آماده کرده بودند. یک گروه دلالان بودند. افراد سودجویی که در چنین موقعیتی می‌خواهند از گرانی اجناس بهره‌برداری کنند و سود و درامد به جیب بزنند و همین کار را هم انجام دادند.

علم‌الهدی اضافه کرد: دسته دوم، دشمنان خارجی ما بودند که فکر کردند در سال ۹۸ که مردم برای افزایش قیمت بنزین آن طور بهم ریختند، حالا که مسئله معیشت آنان مطرح است، می‌توانند آشوب بزرگی را به پا کنند. لذا برای توطئه‌افکنی مقدمه‌چینی کرده بودند تا بتوانند یک هیجان عمومی و آشوب به وجود آورند و نظام و کشور را دچار مشکل کنند، اما شما مردم با بصیرت و مقاومتی که از خود نشان دادید و با اعتمادی که به مسئولین خدمتگذار این نظام داشتید، این توطئه را نقش بر آب کردید.

وی با بیان اینکه تا کنون هیچ حرکتی بر خلاف منافع نظام از مردم خراسان سر نزده است، خاطرنشان کرد: دشمن همیشه در کمین ما است و در هر مسئله و جریانی به دنبال فرصت می‌گردد دشمنی خود را اجرا کند و عمده دشمنی دشمن هم در این است که ما را از راهمان برگرداند. روزی امام(ره) فرمودند آمریکا نه دخالت نظامی می‌کند و نه می‌تواند حصر اقتصادی کند. آن روز امام این را گفتند، الآن خود دولت‌مردان آمریکا و اعضای کنگره اعلام کرده‌اند آمریکا در تحریم اقتصادی ایران شکست خورده است.

امام جمعه مشهد بیان کرد: دشمن و استکبار جهانی سه کار می‌خواهد انجام دهد. اول می‌خواهد ما را سرکوب کند که نمی تواند، نه قدرت و توانش را دارد و نه به نفعش است. دوم می‌خواهد جاسوس‌تراشی کند. تا به الان هم هر فعالیتی که دشمنان ما در عرصه‌های نفوذی و جاسوسی داشته‌اند، شکست خوردند. سومین کاری که دشمن می‌خواهد انجام دهد، نفوذ راهبردی است. دشمن به دنبال این است که نفوذ راهبردی کند. یعنی شرایطی در زندگی ما به وجود بیاورد که بتواند بهره‌برداری کند.

علم‌الهدی با بیان اینکه دشمن از نفوذ راهبردی سه هدف دارد، گفت: اول می‌خواهد اسلام ناب یعنی ولایت و در شعاع آن ولایت فقیه را از ما بگیرند، این نخستین هدف نفوذ راهبردی است. دوم می‌خواهد ساختار این نظام را وارونه کند. یعنی نظام ما را مشابه نظام‌های لیبرال آمریکایی و انگلیسی کند. سومین هدف دشمن از نفوذ راهبردی، این است که نگذارند نظام به نتیجه برسد و نظام را ناکارامد نشان دهند. دشمن می‌خواهد این سه کار را با نفوذ راهبردی انجام دهد. نفوذ راهبردی چیست؟ این است که خودمان را به جان هم بیندازد و در خودمان مشکل به وجود بیاورد و فضای جامعه را به سمت یاس و ناامیدی بکشاند.‌

وی با بیان اینکه بی حجابی یک مسئله سیاسی نیست، عنوان کرد: این نفود راهبردی دشمن است، یعنی بی‌حجابی وسیله است که اگر در کشور و جامعه ما توسعه پیدا کرد، سفره دین از زیر پای نسل جوان ما کشیده می شود. این ساده نیست که یک دختر خانمی روسری‌اش را از سر بردارد و در مقابل اعتراض افراد، سیلی بزند و فحش بدهد، این قضیه یک درگیری اجتماعی ساده نیست، بلکه نفوذ راهبردی دشمن است. نباید در مقابل این قضیه بی‌تفاوت بایستیم.

امام جمعه مشهد با تاکید بر اهمیت انجام امر به معروف، اظهار کرد: بر همه واجب است در برابر این دشمنی با خدا و تجاهر به فسق بایستند. دولت و دستگاه های ما باید فعالیت کنند و جلوی براندازی اسلام به وسیله دشمن را بگیرند و مردم هم نباید بی‌تفاوت باشند، همه امکانات حکومتی و نظام باید در این خط به فعالیت بیفتد.

از شما مردم به خاطر بصیرتی که در جریان اجرای طرح تحول دولت داشتید، تشکر می‌کنم