نظام بانکی موظف به حمایت از واحدهای تولیدی است

خبرگزاری ایسنا

علی صالح آبادی در حاشیه بازدید از گروه صنعتی تراکتورسازی ایران با اشاره به اتفاقاتی خوب تولیدی و صادراتی در صنعت تراکتورسازی و نقش این مجموعه در حوزه ارزآوری برای کشور اظهار کرد: نظام بانکی با تمام توان از تولیدات داخلی و بخصوص تراکتورسازی ایران پشتیبانی و حمایت می‌کند.

وی، درباره بهره مندی واحدهای تولید از درآمدهای ارزی خود گفت: واحدهای دارای درآمد ارزی می‌توانند از این درآمد برای واردات مورد نیاز خود بهره مند شوند که تراکتورسازی نیز باتوجه به درآمد ارزی که برای کشور داشته می‌تواند در چهارچوب ضوابط موجود به میزان ارز آوری که دارد برای واردات مواد اولیه یا تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز خود بهره‌مند شود.

صالح آبادی، نویدی نیز به واحدهای تولیدی کل کشور داد و بیان کرد: باتوجه به اینکه بنگاههای تولیدی کشور امسال نیاز به اخذ سرمایه بیشتری دارند، بانک مرکزی تمهیداتی را برای افزایش سرمایه در گردش این مجموعه‌ها اندیشیده است.

وی، از افزایش تسهیلات در بخش سرمایه در گردش خبر داد و اظهار کرد: در راستای رفع نیاز واحدهای تولیدی در بحث سرمایه، امسال تسهیلات بیشتری نسبت به سال قبل در حوزه سرمایه در گردش پرداخت خواهیم کرد.

در پایان این بازدید که با حضور روسای برخی بانکهای کشور و معاونتهای بانک مرکزی و استاندار آذربایجان شرقی انجام گرفت، رئیس کل بانک مرکزی، دستورات لازم برای بررسی مشکلات ارزی و بانکی گروه صنعتی تراکتورسازی ایران و شرکتهای زیر مجموعه آن صادر و قول مساعد برای حل این مشکلات داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل گروه صنعتی تراکتورسازی ایران، گروه صنعتی تراکتورسازی ایران که ۹۸ درصد نیاز کشور را تامین می‌کند، امسال با مدیریت و رویکردی جدید را برای تولید ۳۵ هزار دستگاه انواع تراکتور و صادرات بیش ۳۰۰۰ دستگاه در برنامه تولیدی خود قرار داده است.

نظام بانکی موظف به حمایت از واحدهای تولیدی است