افزایش ۴۳ درصدی ورود خودرو به گیلان/ جابجایی ۴۵ هزار مسافر با وسائل نقلیه عمومی

خبرگزاری ایسنا

فریبرز مرادی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به آخرین وضعیت تردد روزانه خودرو در استان گیلان، اظهار کرد: طی شبانه روز گذشته ۹۳ هزار و ۷۸۸ وسیله نقلیه وارد استان گیلان شده است.

وی با بیان اینکه در مدت مذکور ۴۶ هزار و ۴۰ وسیله نقلیه از استان گیلان خارج شده است، افزود: بیشترین میزان ورودی استان از طریق محور آزادراه قزوین – رشت با تعداد ۵۳ هزار و ۹۷۰ وسیله نقلیه و پس از آن محور رامسر – چابکسر با تعداد ۲۴ هزار و ۱۴۹ وسیله نقلیه بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، بیشترین میزان خروجی از استان را نیز از طریق محور چابکسر – رامسر با تعداد ۲۱ هزار و ۴۸۴ وسیله نقلیه دانست و خاطرنشان کرد: طی شبانه روز گذشته ساعات اوج تردد در کل محورهای استان بین ساعات ۱۷ الی ۱۸ و کمترین تردد بین ساعات چهار الی پنج صبح بوده است.

مرادی، با بیان اینکه سرعت متوسط وسائل نقلیه در محورهای استان گیلان ۶۹ کیلومتر در ساعت است، گفت: براساس آخرین آمار دریافتی از ۴۲ دستگاه ترددشمار استان طی مدت مذکور محور آزادراه قزوین رشت با متوسط تردد ساعتی ۲۳۲۳ وسیله نقلیه و پس از آن محور امامزاده هاشم سراوان با متوسط تردد ساعتی ۲۳۱۷ وسیله نقلیه پرترددترین محورهای استان بودند.

وی با اشاره به آمار ورودی و خروجی استان گیلان از ابتدای طرح نوروزی تاکنون، اضافه کرد: از ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ لغایت اول فروردیم ۱۴۰۱ شاهد ۴۳ درصد افزایش در ورود به استان و ۱۹ درصد افزایش در خروج از استان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته هستیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، از ورود ۴۵۸ هزار و ۲۷۳ وسیله نقلیه به استان و خروج ۲۷۳ هزار و ۱۶۹ وسیله نقلیه از استان در طرح نوروزی خبر داد و گفت: در مجموع شاهد تردد ۷۳۱ هزار و ۴۴۲ وسیله نقلیه در محورهای گیلان بودیم.

وی با بیان اینکه طی مدت مذکور ۹۲۳۴ سفر درون استانی و برون استانی با وسائل نقلیه عمومی انجام شده و در پی آن ۴۵ هزار و ۲۹۵ مسافر جابجا شده اند، یادآور شد: تعداد مسافرین حمل و نقل عمومی برون شهری استان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۹ درصد کاهش داشته است.

افزایش ۴۳ درصدی ورود خودرو به گیلان/ جابجایی ۴۵ هزار مسافر با وسائل نقلیه عمومی