۷۷۳ مورد امداد و نجات برای ۳۸۹۷ نفر،تنها در ۶ روز

خبرگزاری ایرنا :

به ‌گزارش ایرنا از کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، مهدی ولی‌پور اظهارداشت: گزارش طرح ملی امداد و نجات نوروز ۱۴۰۱ از چهارشنبه(۲۵ اسفندماه ۱۴۰۰) تا دوشنبه(اول فروردین‌ماه ۱۴۰۱)، ۷۷۳ مورد میزان تمام مأموریت‌های امداد و نجات در سطح کشور است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد رشد ۶۱درصدی بودیم.

وی گفت: میزان حوادث ترافیکی طی ۶ روز گذشته ۴۳۸ مورد بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۹ درصد و حوادث کوهستانی ۳۳ مورد بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد افزایش داشته است.

ولی‌پور افزود: طی این مدت ۸۳ مورد حوادث جوی گزارش داده شده و به ۳هزار و ۸۹۷ نفر امدادرسانی انجام شده است. همچنین ۴۵۳ نفر عملیات نجات و انتقال به مناطق امن انجام شده است.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر بیان کرد: طی ۶ روز گذشته ۳۴۶ نفر به مراکز درمانی انتقال داده شدند و برای یکهزار و ۳۴ نفر خدمات سرپایی انجام شده است. همچنین، یکهزار و ۷۹۷ نفر اسکان اضطراری داده شده‌اند.

وی گفت: عملیات نجات فنی ۸۲ مورد و مصدومان رهاسازی شده در سوانح ترافیکی ۹۴ نفر بوده است.

ولی‌پور افزود: بیشترین ماموریت امداد و نجات در استان‌ها مربوط به استان اصفهان با ۷۱ مورد، آذربایجان شرقی ۶۳ مورد و خوزستان با ۵۸ مورد بوده است.

۷۷۳ مورد امداد و نجات برای ۳۸۹۷ نفر،تنها در ۶ روز